×

Szukasz pomocy?

1 Zadzwoń do nas lub napisz maila.
2 Po rozmowie zaproponujemy terapię.
3Przyjeżdżasz do ośrodka rozpoczynamy terapię
Na życzenie zainteresowanego istnieje możliwość przywiezienia go do ośrodka naszym transportem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zwiększamy szanse wyjścia z nałogu do maksimum.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Całodobowa opieka.

Telefon alarmowy:
+48 602 330 352

LECZENIE ALKOHOLIZMU prywatny OŚRODEK

Leczenie alkoholizmu

Alkoholik to człowiek pod władzą alkoholu. Istnieje wiele definicji alkoholizmu, która pomaga przy określeniu metody jego leczenia. leczenie alkoholizmuI tak wg. dr Silkwortha alkoholizm to specyficzna obsesja umysłu i alergia ciała. Obsesja ta powoduje, że alkoholik będzie pił wbrew swojej woli oraz interesom. Alergia natomiast powoduje śmierć, szaleństwo lub w najlepszym wypadku więzienie. Definicja AA mówi, że osoba cierpiąca na uzależnienie od alkoholu to osoba, która wymaga leczenia. Jednocześnie nie potrafiąca przewidzieć skutków wypicia alkoholu. Natomiast WHO i Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wyróżnia dwie grupy alkoholizmu: nadużycie alkoholu czyli spożywanie alkoholu zagrażające zdrowiu fizycznemu i Zespół Zależności Alkoholowej, czyli uzależnienie psychiczne. Niezależnie od definicji alkoholizm jest chorobą. W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że nie istnieje coś takiego jak choroba alkoholowa. Leczenie alkoholizmu, to wymysł. Przekonanie, że leczenie alkoholizmu jest tylko dla wyjątkowo słabych jednostek, powoduje niechęć, wstyd i często strach przed podjęciem leczenia.

Leczenie alkoholizmu - metody leczenia

Jak leczyć alkoholizm, skoro nie jest to choroba, a jedynie wynik mojej słabej woli? Nic bardziej błędnego. Choroba alkoholowa jest chorobą chroniczną i wymaga specjalistycznej terapii. Obawy przed okazaniem się słabym, czy wstyd są niestety częstym powodem, przez który pomoc dla uzależnionych od alkoholu opóźnia się, a choroba powoduje w tym czasie ogromne spustoszenia w życiu chorego. Leczenie alkoholizmu to trudny proces, który podobnie jak w przypadku innych uzależnień, należy rozpocząć od zdefiniowania problemu. Leczenie uzależnienia od alkoholu musi być poprzedzone konfrontacją z kłopotem. Należy zdać sobie sprawę, że trawi nas choroba alkoholowa. Leczenie bez świadomości lub bagatelizując problem będzie wyjątkowo nieskuteczne. Pacjent musi mieć pełną świadomość swojego uzależnienia od alkoholu.

Leczenie alkoholizmu poza detoksykacją organizmu, polega na współpracy z innymi, których dotknęła choroba alkoholowa. Leczenie w warunkach grupy wsparcia i specjalistyczna terapia, dzięki której chory poznaje chorobę, identyfikuje jej źródło, a także poznaje sposoby na walkę z głodem alkoholowym oraz dowiaduje się jak leczyć alkoholizm w codziennym życiu, to główne elementy terapii. Leczenie alkoholizmu nie przynosi natychmiastowych efektów, na które trzeba odpowiednio poczekać. Z reguły leczenie uzależnienia od alkoholu to wieloletni proces, wymagający od pacjenta dużej wytrwałości i odwagi. Pomoc dla uzależnionych od alkoholu, jaką oferujemy w ośrodku In Puris, pozwala na postawienie pierwszych kroków w trzeźwym życiu.

Pomoc dla uzależnionych

Pacjenci w ramach niewielkich grup terapeutycznych uzyskują wzajemne wsparcie w leczeniu alkoholizmu. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku odbywa się poprzez połączenie różnych form terapii. Oferujemy terapię indywidualną, grupową czy edukację. Pomoc dla uzależnionych od alkoholu odbywa się pod ścisłym nadzorem doświadczonej kadry specjalistów od terapii uzależnień, lekarzy psychiatrów oraz psychoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem w pracy psychoterapeutycznej z osobami uzależnionymi.

Terapia w ośrodku uzależnień to jednak dopiero początek leczenia alkoholizmu. Uzależnienie od alkoholu to choroba chroniczna, z którą walka będzie trwała całe życie. I będzie to bardzo trudne zadanie. Jednak odpowiednia terapia, przygotowanie do normalnego życia w równowadze i wsparcie w tej ciężkiej drodze, jest ważnym momentem, dającym szanse na nowy początek życia w trzeźwości.

W naszym ośrodku zmierzymy się razem z Twoimi problemami Przyjedź, przemyśl, odetchnij, twoje kłopoty odejdą w zapomnienie.

Dzięki naszym specjalistom i wyjątkowemu otoczeniu większość naszych podopiecznych nie wraca do "złych nawyków" po naszej terapii.

TOP

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje.
Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności.

POMYŚLNIE ZOSTAŁEŚ ZAPISANY. SPRAWDŹ SWOJĄ POCZTĘ I KLIKNIJ W LINK AKTYWUJĄCY NEWSLETTER.