×

Szukasz pomocy?

1 Zadzwoń do nas lub napisz maila.
2 Po rozmowie zaproponujemy terapię.
3Przyjeżdżasz do ośrodka rozpoczynamy terapię
Na życzenie zainteresowanego istnieje możliwość przywiezienia go do ośrodka naszym transportem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zwiększamy szanse wyjścia z nałogu do maksimum.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Całodobowa opieka.

Telefon alarmowy:
+48 602 644 787

Leczenie seksoholizmu prywatny ośrodek

Leczenie seksoholizmu

Uzależnienie od seksu lub erotomania, to jedno z uzależnień behawioralnych, to znaczy uzależnień od sposobu zachowania. Seksoholizm, podobnie jak inne tego typu nałogi, charakteryzuje się przede wszystkim obsesją. Pacjent uzależniony od seksu, mimo destrukcyjnego wpływu na siebie i swoje otoczenie, kontynuuje patologiczne zachowania seksualne, w następstwie czego traci kontrolę nad swoim zachowaniem. Patologiczne zachowania seksualne bardzo często są elementem niszczącym związki społeczne, zawodowe czy rodzinne uzależnionego. Dlatego leczenie seksoholizmu jest konieczne u osób z takim zaburzeniem.

leczenie seksoholizmu

Leczenie seksoholizmu wymaga przede wszystkim podjęcia odpowiedniej psychoterapii. W przypadku seksoholizmu terapia ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej, tj. takiej zmiany, aby przywrócić wyższość racjonalnego myślenia nad popędami. Podstawą w procesie leczenia jest uświadomienie sobie przez pacjenta czym jest seksoholizm. Leczenie może być skuteczne jedynie wtedy, gdy pacjent zda sobie sprawę z uzależnienia. A jest to bardzo trudne. W związku z tym, że zachowania seksualne wpisane są w naturę człowieka i nie da się ich całkowicie usunąć ze zdrowego życia, w przypadku nałogu, jakim jest seksoholizm leczenie skupia się na przywracaniu równowagi w sferze relacji z innymi osobami, budowaniu więzi z otaczającymi ludźmi.

Leczenie seksoholizmu - niezbędne elementy

Bardzo istotnym elementem leczenia seksoholizmu jest również nauka wyrażania swoich potrzeb i ich zaspakajania w zdrowy, niedestrukcyjny sposób. W celu skutecznej walki z uzależnieniem typu seksoholizm terapia opiera się również na utrwalaniu zmian terapeutycznych wprowadzonych w procesie leczenia. Jedynie ciężka praca nad uzyskaniem równowagi psychicznej i przywrócenie dominacji racjonalności nad popędami pozwoli zwalczyć seksoholizm. Terapia uzależnionych od seksu to długi i trudny proces, mający u swojego podłoża dokładną analizę problemów wywołujących uzależnienie oraz utrwalanie zachowań, które w efekcie pozwolą pacjentowi na powrót do normalnego, szczęśliwego życia.

Ośrodek In Puris zajmuje się profesjonalnym leczeniem uzależnienia jakim jest seksoholizm. Terapia przeprowadzana w ramach niewielkich grup wsparcia, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, przynosi doskonałe efekty i pozwala pacjentom zwalczyć to destrukcyjne uzależnieni.

W naszym ośrodku zmierzymy się razem z Twoimi problemami Przyjedź, przemyśl, odetchnij, twoje kłopoty odejdą w zapomnienie.

Dzięki naszym specjalistom i wyjątkowemu otoczeniu większość naszych podopiecznych nie wraca do "złych nawyków" po naszej terapii.

TOP