×

Szukasz pomocy?

1 Zadzwoń do nas lub napisz maila.
2 Po rozmowie zaproponujemy terapię.
3Przyjeżdżasz do ośrodka rozpoczynamy terapię
Na życzenie zainteresowanego istnieje możliwość przywiezienia go do ośrodka naszym transportem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zwiększamy szanse wyjścia z nałogu do maksimum.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Całodobowa opieka.

Telefon alarmowy:
+48 602 330 352

Leczenie seksoholizmu prywatny ośrodek

Leczenie seksoholizmu

Uzależnienie od seksu lub erotomania, to jedno z uzależnień behawioralnych, to znaczy uzależnień od sposobu zachowania. Seksoholizm, podobnie jak inne tego typu nałogi, charakteryzuje się przede wszystkim obsesją. Pacjent uzależniony od seksu, mimo destrukcyjnego wpływu na siebie i swoje otoczenie, kontynuuje patologiczne zachowania seksualne, w następstwie czego traci kontrolę nad swoim zachowaniem. Patologiczne zachowania seksualne bardzo często są elementem niszczącym związki społeczne, zawodowe czy rodzinne uzależnionego. Dlatego leczenie seksoholizmu jest konieczne u osób z takim zaburzeniem.

leczenie seksoholizmu

Leczenie seksoholizmu wymaga przede wszystkim podjęcia odpowiedniej psychoterapii. W przypadku seksoholizmu terapia ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej, tj. takiej zmiany, aby przywrócić wyższość racjonalnego myślenia nad popędami. Podstawą w procesie leczenia jest uświadomienie sobie przez pacjenta czym jest seksoholizm. Leczenie może być skuteczne jedynie wtedy, gdy pacjent zda sobie sprawę z uzależnienia. A jest to bardzo trudne. W związku z tym, że zachowania seksualne wpisane są w naturę człowieka i nie da się ich całkowicie usunąć ze zdrowego życia, w przypadku nałogu, jakim jest seksoholizm leczenie skupia się na przywracaniu równowagi w sferze relacji z innymi osobami, budowaniu więzi z otaczającymi ludźmi.

Leczenie seksoholizmu - niezbędne elementy

Bardzo istotnym elementem leczenia seksoholizmu jest również nauka wyrażania swoich potrzeb i ich zaspakajania w zdrowy, niedestrukcyjny sposób. W celu skutecznej walki z uzależnieniem typu seksoholizm terapia opiera się również na utrwalaniu zmian terapeutycznych wprowadzonych w procesie leczenia. Jedynie ciężka praca nad uzyskaniem równowagi psychicznej i przywrócenie dominacji racjonalności nad popędami pozwoli zwalczyć seksoholizm. Terapia uzależnionych od seksu to długi i trudny proces, mający u swojego podłoża dokładną analizę problemów wywołujących uzależnienie oraz utrwalanie zachowań, które w efekcie pozwolą pacjentowi na powrót do normalnego, szczęśliwego życia.

Ośrodek In Puris zajmuje się profesjonalnym leczeniem uzależnienia jakim jest seksoholizm. Terapia przeprowadzana w ramach niewielkich grup wsparcia, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, przynosi doskonałe efekty i pozwala pacjentom zwalczyć to destrukcyjne uzależnieni.

W naszym ośrodku zmierzymy się razem z Twoimi problemami Przyjedź, przemyśl, odetchnij, twoje kłopoty odejdą w zapomnienie.

Dzięki naszym specjalistom i wyjątkowemu otoczeniu większość naszych podopiecznych nie wraca do "złych nawyków" po naszej terapii.

TOP

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje.
Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności.

POMYŚLNIE ZOSTAŁEŚ ZAPISANY. SPRAWDŹ SWOJĄ POCZTĘ I KLIKNIJ W LINK AKTYWUJĄCY NEWSLETTER.