×

Szukasz pomocy?

1 Zadzwoń do nas lub napisz maila.
2 Po rozmowie zaproponujemy terapię.
3Przyjeżdżasz do ośrodka rozpoczynamy terapię
Na życzenie zainteresowanego istnieje możliwość przywiezienia go do ośrodka naszym transportem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zwiększamy szanse wyjścia z nałogu do maksimum.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Całodobowa opieka.

Telefon alarmowy:
+48 602 330 352

Leczenie uzależnienia od komputera prywatny ośrodek

leczenie uzależnienia od komputera

Leczenie uzależnienia od komputera

Współczesny świat oddaje nam do dyspozycji szereg udogodnień i ułatwień. Przedstawia szeroką ofertę rozrywki, związaną z tzw. życiem w wirtualnym świecie. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy z tego, że nadmierne obcowanie z komputerem, grami, Internetem i opieranie na tym swojej codzienności może i często skutkuje poważnym problemem, aby się z nim uporać konieczne jest leczenie uzależnienia od komputera.

Uzależnienie od komputera czy Internetu już jakiś czas temu zostało wprowadzone do międzynarodowej klasyfikacji chorób OCD-10. Choroba ta może dotknąć każdego, kto obcuje z technologiami komputerowymi. Uzależnienie od komputera, w przypadku którego wskazane jest leczenie charakteryzuje się patologiczną wręcz potrzebą korzystania z wirtualnego świata. Utratą umiejętności społecznych, a także zaniedbaniem codziennych czynności i obowiązków. Potrzeba spędzania czasu przed monitorem jest tak silna, że prowadzi do stanu uzależnienia od komputera.

Uzależnienie od komputera - leczenie

Leczenie tej choroby nie jest jednak łatwe. Dzisiejsze społeczeństwo za standard uznaje nadmierne korzystanie z nowinek technologii komputerowej. W konsekwencji powoduje ogromną trudność w zdiagnozowaniu stanu patologicznego. Jedynym sposobem określenia stanu i poziomu uzależnienia od komputera jest szczegółowa rozmowa z pacjentem. Na jej podstawie specjaliści od terapii uzależnień wraz z pacjentem są w stanie odnaleźć podłoże choroby i wspólnie podjąć z nią walkę. Stwierdzając u siebie uzależnienie od komputera, należy zdecydowanie i jak najszybciej podjąć kroki zmierzające do terapii.

Nie jest to proste, gdyż w coraz bardziej elektronicznym świecie, przyznanie się do uzależnienia od komputera i leczenie tej choroby, może spowodować wystawienie się na pośmiewisko. Chory często słyszy w swoim otoczeniu, że sam sobie poradzi z kłopotem, a poza tym, wyolbrzymia. Jednak patologiczne wręcz przebywanie w wirtualnym świecie może mieć tragiczne skutki. Leczenie uzależnienia od komputera nie jest łatwe. Pacjent musi nauczyć się od nowa zachowań społecznych, otwartości na innych ludzi, życia w realnym świecie, wśród społeczeństwa.

Terapia w ośrodku

Tylko profesjonalna terapia w połączeniu z silną motywacją chorego do powrotu do normalności, mogą uwolnić od uzależnienia od komputera i Internetu. W naszym ośrodku przeprowadzamy skuteczne terapie uzależnionych od komputera. Leczenie skupia się na indywidualnych i grupowych zajęciach terapeutycznych. Jeśli komputery zawładnęły twoim życiem, a ty chcesz wrócić do normalności, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia oraz profesjonalnej opieki w naszym ośrodku leczenia uzależnień.

W naszym ośrodku zmierzymy się razem z Twoimi problemami Przyjedź, przemyśl, odetchnij, twoje kłopoty odejdą w zapomnienie.

Dzięki naszym specjalistom i wyjątkowemu otoczeniu większość naszych podopiecznych nie wraca do "złych nawyków" po naszej terapii.

TOP

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje.
Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności.

POMYŚLNIE ZOSTAŁEŚ ZAPISANY. SPRAWDŹ SWOJĄ POCZTĘ I KLIKNIJ W LINK AKTYWUJĄCY NEWSLETTER.