×

Szukasz pomocy?

1 Zadzwoń do nas lub napisz maila.
2 Po rozmowie zaproponujemy terapię.
3Przyjeżdżasz do ośrodka rozpoczynamy terapię
Na życzenie zainteresowanego istnieje możliwość przywiezienia go do ośrodka naszym transportem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zwiększamy szanse wyjścia z nałogu do maksimum.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Całodobowa opieka.

Telefon alarmowy:
+48 602 644 787

Leczenie uzależnienia od komputera prywatny ośrodek

leczenie uzależnienia od komputera

Leczenie uzależnienia od komputera

Współczesny świat oddaje nam do dyspozycji szereg udogodnień i ułatwień. Przedstawia szeroką ofertę rozrywki, związaną z tzw. życiem w wirtualnym świecie. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy z tego, że nadmierne obcowanie z komputerem, grami, Internetem i opieranie na tym swojej codzienności może i często skutkuje poważnym problemem, aby się z nim uporać konieczne jest leczenie uzależnienia od komputera.

Uzależnienie od komputera czy Internetu już jakiś czas temu zostało wprowadzone do międzynarodowej klasyfikacji chorób OCD-10. Choroba ta może dotknąć każdego, kto obcuje z technologiami komputerowymi. Uzależnienie od komputera, w przypadku którego wskazane jest leczenie charakteryzuje się patologiczną wręcz potrzebą korzystania z wirtualnego świata. Utratą umiejętności społecznych, a także zaniedbaniem codziennych czynności i obowiązków. Potrzeba spędzania czasu przed monitorem jest tak silna, że prowadzi do stanu uzależnienia od komputera.

Uzależnienie od komputera - leczenie

Leczenie tej choroby nie jest jednak łatwe. Dzisiejsze społeczeństwo za standard uznaje nadmierne korzystanie z nowinek technologii komputerowej. W konsekwencji powoduje ogromną trudność w zdiagnozowaniu stanu patologicznego. Jedynym sposobem określenia stanu i poziomu uzależnienia od komputera jest szczegółowa rozmowa z pacjentem. Na jej podstawie specjaliści od terapii uzależnień wraz z pacjentem są w stanie odnaleźć podłoże choroby i wspólnie podjąć z nią walkę. Stwierdzając u siebie uzależnienie od komputera, należy zdecydowanie i jak najszybciej podjąć kroki zmierzające do terapii.

Nie jest to proste, gdyż w coraz bardziej elektronicznym świecie, przyznanie się do uzależnienia od komputera i leczenie tej choroby, może spowodować wystawienie się na pośmiewisko. Chory często słyszy w swoim otoczeniu, że sam sobie poradzi z kłopotem, a poza tym, wyolbrzymia. Jednak patologiczne wręcz przebywanie w wirtualnym świecie może mieć tragiczne skutki. Leczenie uzależnienia od komputera nie jest łatwe. Pacjent musi nauczyć się od nowa zachowań społecznych, otwartości na innych ludzi, życia w realnym świecie, wśród społeczeństwa.

Terapia w ośrodku

Tylko profesjonalna terapia w połączeniu z silną motywacją chorego do powrotu do normalności, mogą uwolnić od uzależnienia od komputera i Internetu. W naszym ośrodku przeprowadzamy skuteczne terapie uzależnionych od komputera. Leczenie skupia się na indywidualnych i grupowych zajęciach terapeutycznych. Jeśli komputery zawładnęły twoim życiem, a ty chcesz wrócić do normalności, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia oraz profesjonalnej opieki w naszym ośrodku leczenia uzależnień.

W naszym ośrodku zmierzymy się razem z Twoimi problemami Przyjedź, przemyśl, odetchnij, twoje kłopoty odejdą w zapomnienie.

Dzięki naszym specjalistom i wyjątkowemu otoczeniu większość naszych podopiecznych nie wraca do "złych nawyków" po naszej terapii.

TOP