×

Szukasz pomocy?

1 Zadzwoń do nas lub napisz maila.
2 Po rozmowie zaproponujemy terapię.
3Przyjeżdżasz do ośrodka rozpoczynamy terapię
Na życzenie zainteresowanego istnieje możliwość przywiezienia go do ośrodka naszym transportem.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, zwiększamy szanse wyjścia z nałogu do maksimum.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Całodobowa opieka.

Telefon alarmowy:
+48 602 330 352

Leczenie uzależnienia od leków prywatny ośrodek

Leczenie uzależnienia od leków

Lekomania czyli uzależnienie od przyjmowania leków, to bardzo poważna choroba, która może nieść za sobą tragiczne skutki. Często porównywalna jest do nadmiernego nawyku od alkoholu czy narkotyków. Dla osoby uzależnionej od leków leczenie nie jest głównym celem. Przysłania je swoista przyjemność z przyjmowania określonych substancji, np. przeciwbólowych, nasennych, czy uspokajających etc. W następstwie nadmiernego przyjmowania leków wyniszczony zostaje organizm, co może doprowadzić do zaburzeń jego funkcjonowania, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci. Leczenie uzależnienia od leków jest więc koniecznością.

Leczenie uzależnienia od leków w profesjonalnym ośrodku

Leczenie uzależnienia od leków jest wyjątkowo trudne. Po pierwsze ciężko jest określić czy ktoś przyjmuje nadmierne ilości leków, a po drugie osoby takie bardzo dobrze potrafią ukryć swój nałóg. Dlatego też symptomy wskazujące na uzależnienie należy jak najszybciej poddać gruntownej i specjalistycznej analizie. Najlepiej wykonać to w ośrodku leczenia uzależnień od leków. leczenie uzależnienia od lekówFachowcy od terapii nałogu poprzez głęboką analizę pacjenta mogą wykluczyć ryzyko uzależnienia, lub potwierdzić stan patologiczny. W takim przypadku należy poddać się leczeniu uzależnienia od leków. Terapia ta jest równie trudna, jak w przypadku leczenia pozostałych uzależnień, jednak jeśli przeprowadzona w rzetelny i profesjonalny sposób, pozwala na całkowite zerwanie z uzależnieniem od leków. Leczenie nałogu polega na stopniowym zmniejszaniu dawki przyjmowanego leku, do momentu całkowitego jej wyeliminowania.

Terapia pod kontrolą specjalistów od leczenia uzależnień

Leczenie uzależnienia od leków poprzez zmniejszanie dawki przyjmowanego środka może i często powoduje czasowe skutki uboczne, tzw. zespół abstynencki. Jednak jeśli leczenie uzależnienia od leków przeprowadzane jest pod ścisłą kontrolą specjalistów nie należy przerywać leczenia.

Leczenie uzależnienia od leków jest trudne, ale przeprowadzone z profesjonalna troską o zdrowie pacjenta pozwala na całkowite zerwanie z nałogiem i powrót do życia bez wspomagaczy. Ponadto przynosi bardzo pozytywne efekty w postaci ogólnej poprawy stanu zdrowia pacjenta. W sytuacji, gdy coraz częściej słyszymy bicie na alarm związane z lawinowo rosnącym poziomem tego rodzaju uzależnienia, warto skierować swoje kroki do specjalistów od uzależnień z ośrodka In Puris, którzy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie pomogą zwalczyć nałóg i powrócić do życia wolnego od uzależnień.

W naszym ośrodku zmierzymy się razem z Twoimi problemami Przyjedź, przemyśl, odetchnij, twoje kłopoty odejdą w zapomnienie.

Dzięki naszym specjalistom i wyjątkowemu otoczeniu większość naszych podopiecznych nie wraca do "złych nawyków" po naszej terapii.

TOP

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje.
Zapisując się do newslettera akceptujesz naszą politykę prywatności.

POMYŚLNIE ZOSTAŁEŚ ZAPISANY. SPRAWDŹ SWOJĄ POCZTĘ I KLIKNIJ W LINK AKTYWUJĄCY NEWSLETTER.